Home‎ > ‎

Prize-giving at 2017-03-01

2016/17 First Term English Name 中文姓名 名次
Top 3 students
(2016/17 First Term)
YEUNG SHUK TING 楊淑婷 1st in Class
WONG ANNABELLA CHUN 黃津 2nd in Class
CHAN HIU LAM STARIA
* (Photo taking)
陳曉藍 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
NG WAI NAM 吳偉南 1st in Class
YIM TAT CHUN 嚴達俊 2nd in Class
FUNG WAN WAI
* (Photo taking)
馮尹唯 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
TONG WAI KI 唐慧琪 1st in Class
LOK HEI TUNG 駱熹彤 2nd in Class
CHUI MAN KIN
* (Photo taking)
徐汶楗 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
YEUNG HOI CHING 楊凱晴 1st in Class
NG CHUNG YI 伍頌怡 2nd in Class
WONG YING
* (Photo taking)
黃瑩 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
SHUM CHEUK YIU 岑卓瑤 1st in Class
CHAU CHUI YING 鄒翠瑩 2nd in Class
HU HANZHEN
* (Photo taking)
胡翰臻 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
YUEN CHUN HIN 袁駿軒 1st in Class
HO PUI MAN 何沛汶 2nd in Class
WONG TSZ CHUN
* (Photo taking)
黃子俊 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
TSANG MAN 曾敏 1st in Class
NG KAM LUN 吳錦倫 2nd in Class
CHING CHUI YING
* (Photo taking)
程翠瑩 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
TSANG MAN 曾敏 1st in Class
NG KAM LUN 吳錦倫 2nd in Class
CHING CHUI YING
* (Photo taking)
程翠瑩 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
TSANG KA CHUNG 曾嘉聰 1st in Class
CHONG KAI WO 莊佳和 2nd in Class
CHU LAI LAM
* (Photo taking)
朱麗霖 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
WAN TSZ CHING 溫芷晴 1st in Class
CHAN WING YIN 陳穎妍 2nd in Class
CHEUNG WAI KIU
* (Photo taking)
張蔚蕎 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
CHAN TSZ YAN 陳芷茵 1st in Class
CHEUNG YAT HIN 張逸軒 2nd in Class
LO MEI CHI
* (Photo taking)
羅美姿 3rd in Class
Top 3 students
(2016/17 First Term)
CHEUNG CHAK YU 張澤宇 1st in Class
SHEUNG KWOK TUNG 常國棟 2nd in Class
CHEUNG TING YIU
* (Photo taking)
張庭耀 3rd in Class
Top student in S.4 subjects
(2016/17 First Term)
LI ZIYI 李子怡 1st in Chinese & Liberal Studies
LAM CHUN KIT 林俊傑 1st in English
PANG YAT HEI 彭逸禧 1st in Mathematics & Biology &
Mathematics(Extended Part)Module 2 & Physics
LIU MAN SIU 廖文筱 1st in Business, Accounting and Financial Studies & Chemistry
LEE SUM YU
* (Photo taking)
李心榆 1st in Chinese History
WONG SHING GIT 黃誠杰 1st in Chinese Literature
FAN TING HAY 范庭僖 1st in Economics
CHEUNG MAN KWAN 張文君 1st in Geography
CHAN CHUN HEI 陳俊熹 1st in History
CHEUNG CHAK HO
* (Photo taking)
張澤豪 1st in Information and Communication Technology
Top student in S.4 subjects
(2016/17 First Term)
CHAN KAI CHUN 陳啓駿 1st in Mathematics(Extended Part)
Module 2
YIU NGA CHING 姚雅靜 1st in Mathematics(Extended Part)
Module 2 &Visual Arts
CHAN KAI YI 陳佳懿 1st in Mathematics(Extended Part)
Module 2
WONG YUEN TING
* (Photo taking)
黃婉婷 1st in Music
Top student in S.5 subjects
(2016/17 First Term)
LEE PUI LING 李沛玲 1st in Chinese
LAM YAT CHING GINA 林逸晴 1st in English
LAM LOK YIN 林樂然 1st in Mathematics & Chemistry
LI CHING HUAN 李晴歡 1st in Liberal Studies
YEUNG YEUNG
* (Photo taking)
楊洋 1st in Business, Accounting and Financial Studies
CHAN CHUN YIU 陳俊耀 1st in Biology
TSE HO YIN 謝昊言 1st in Chinese History
CHEUNG YEE LUNG 張義龍 1st in Chinese Literature
LAM LOK YUNG 林樂融 1st in Economics
FUNG WING MAN
* (Photo taking)
馮穎文 1st in Geography
LO WAI CHING BORIS 羅偉程 1st in History
TANG POLLY PO MAN 鄧寶文 1st in Information and Communication Technology
WU ON TAI 胡安泰 1st in Mathematics(Extended Part)
Module 2
CHAN WING YAN 陳詠欣 1st in Music
CHAN MAN WAI 陳文威 1st in Physics
TSANG HIN LING
* (Photo taking)
曾憲翎 1st in Visual Arts